Ukryta prawda

W książkach sensacyjno – kryminalnych można się poczuć doskonale ze względu na to, że akcja cały czas utrzymana jest w wielkim napięciu. To taki moment, gdzie człowiek nie zapomina o emocjach, jakie w nim drzemią i chce jeszcze więcej, aby móc poczuć, że żyje. Czasem biorąc do ręki takie pozycje jesteśmy bardzo zmęczeni. Chcielibyśmy odpocząć, ale książki tak nas “nakręca”, że zapominamy o odpoczynku, ponieważ chcemy pochłonąć jak największą ilość książki. Tak na pewno będzie z “Doliną”, którą napisał Bernard Minier.

Seria kryminalna

Autor debiutował na rynku osiem lat temu i od tej pory co jakiś czas zachwyca czytelników swoimi poszczególnymi dziełami. Dzięki niemu w nasze ręce trafiają różne opowieści kryminalne, które nie pozwalają na nudę, a akcja jest tak ustawiona, że nigdy do końca nie będziemy wiedzieć kogo wskazać palcem, jako tego co zawinił. Tak, na pewno przy pozycjach, jakie stworzył Minier nikt na pewno nie będzie narzekał na nudę. Tym razem też tak będzie. Kto zna książki Miniera, ten może być pewien, że kolejna część przygód komendanta Martina Servaza będzie równie doskonała jak poprzednie. Tego bohatera można było spotkać już w innych dziełach. Czas na kolejne zagadkowe sprawy, ukrytą prawdę i pominięte fakty. Wszystko zaczyna się w Pirenejach, a właściwie pod ich stopami. W pewnym małym miasteczku, które do tej pory uchodziło za bardzo spokojne, dochodzi do brutalnych morderstw. Nigdy nikt nie miał tutaj do czynienia z przestępstwami, a teraz przydarzyło się coś takiego.

Niewyjaśnione sprawy

Wszyscy w dolinie chcą wyjaśnienia sprawy, ale widzą, że wymiar sprawiedliwości nie do końca jest przyjaźnie do nich nastawiony. Wręcz można powiedzieć, że nikt tak naprawdę nie chce dążyć do wyjaśnienia całej sytuacji. Mieszkańcy sądzą, że w całość zamieszane jest opactwo, które znajduje się blisko. Do tej pory wszyscy mieli o nich bardzo dobre zdanie, chociaż jego mieszkańcy byli nieco tajemniczy. Tylko, że opactwo nie do końca jest takie, za jakie je wszyscy mają. To wszystko sprawia, że zaczyna dochodzić do samosądów. W mieście panuje chaos, a na dodatek zbrodnie nie ustają. Do miasteczka przybywa komendant Martin Servaza, który chce wyjaśnić tajemnicze zagadki z jakimi społeczność ma do czynienia. Okazuje się, że miasteczko ma pewno mroczne sekrety, o których na co dzień nikt nie chce mówić. Czy Servaza będzie potrafił dojść do tego, jakie tajemnice kryje Dolina z www.taniaksiazka.pl? Nie ma lepszej osoby, która byłaby w stanie poradzić sobie z tajemnicami.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com