Tajemnice rodzinne

Każda rodzina ma jakieś tajemnice. Chyba nikt tego nie uniknie, ponieważ tak los już kieruje naszymi drogami. Jedne historie są bardziej przerażające, a inne mniej. Takie tajemnice i sekrety są także ciekawym motywem do tego, aby napisać dobrą książkę. Każdy chce tego, aby została ona ujawniona, bo wtedy można przeżyć wielkie “wow”! O tajemnicach rodzinnych opowiada książka pt.”Gorsza siostra“. Autorkami tej powieści są Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska.

Śmiertelna choroba

Trzeba przyznać, że ta książka, pomimo fikcyjnej opowieści jest doskonałą historią, która daje nieco do myślenia. Może warto rozważyć fakt zapisania się do bazy DKMS? Tyle osób zmaga się dzisiaj z rakiem szpiku kostnego. Bardzo często trzeba znaleźć “bliźniaka” genetycznego, a nie zawsze może to być rodzina. Osoby, które znajdują się w takiej bazie DKMS są wielką nadzieją dla osób, które dzięki temu mają szansę na życie. Taką osobą, która zmaga się z białaczką jest Iga. Kobieta właściwie dopiero rozpoczyna życie. Ma 25 lat i fantastycznego męża. Dopełnieniem ich szczęścia jest córeczka Dziunia. Tylko, że Iga zaczęła się źle czuć, a diagnoza zwaliła wszystkich z nóg. Białaczka w ostrej formie.

Nadzieja na lepsze jutro

Iga z dnia na dzień zaczęła czuć się coraz gorzej. Widać było, że choroba postępuje u niej w zastraszającym tempie. Z dnia na dzień kobieta zaczęła być cieniem samego siebie. Na dodatek nikt z rodziny nie mógł zostać dla niej dawcą i to także powodowało, że morale całej rodziny upadało. W szczególności matki Igi – Urszuli, która bardzo chciała, żeby jej córka wyzdrowiała. Tylko, że szans były coraz mniejsze. Załamana Urszula udaje się więc po pocieszenie do swojego wuja, który jest zakonnikiem w Tyńcu. Ten dowiadując się o tym, co męczy jego siostrzenicę postanawia złamać tajemnicę spowiedzi. “Wyjawienie prawdy wymaga, abym popełnił najstraszniejszy grzech, jaki może popełnić kapłan. Muszę złamać tajemnicę spowiedzi… Łączy mnie podwójna przysięga: dałem ją jako duchowny, a także jako brat.” Okazuje się, że jest jeszcze jeden członek rodziny – półsiostra Uli o której ta nigdy nie wiedziała. Dlaczego Urszula nigdy nie wiedziała o tym? Kim jest Ula? Dzięki spowiedzi benedyktyna w Tyńcu poznajemy historię rodziny, który sięga aż do czasów wojen światowych. Czy fakt odnalezienia siostry sprawi, że Iga będzie miała szansę na przeżycie? Czy ta młoda kobieta wyzdrowieje? Cała historię należy poznać dzięki książce “Gorsza siostra” Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej (https://www.taniaksiazka.pl/gorsza-siostra-justyna-bednarek-p-1345852.html).

Książka Racool_studio - pl.freepik.com